Informace o škole

Máme bohatou historii, jsme tradiční škola. Nežijeme však z podstaty, stále si dáváme nové výzvy... :-) 

Obchodní akademie

Karlínská obchodní akademie je veřejná škola, jejímž zřizovatelem je Hlavní město Praha. Jsme tradiční škola s vynikající pověstí. Poskytujeme komplexní ekonomické vzdělání s velkým přesahem do dalších oborů (matematika, společenské vědy a další).

Kromě teoretických znalostí u nás studenti získávají i praktické kompetence.

Obchodní akademie v Kollárově ulici v Praze 8 je čtyřletá veřejná  škola. Svou tradicí navazuje na Karlínskou obchodní akademii, která  byla založena ve 40. letech 20. století. Ve stávající budově se škola  nachází od konce 60. let. Budova školy prošla v důsledku povodní  v roce 2002 rozsáhlou rekonstrukcí.

V současné době studuje na naší obchodní akademii přibližně 460  žáků v 16 třídách.

 

Obchodka v číslech

460Počet studentů 55%Procento studentů přijímaných na VŠ ŽádnéŠkolné 51Počet kantorů 130Počet schodů MonstrózníObjem paže tělocvikáře

VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ

Tříletá veřejná vyšší odborná škola ekonomická se zaměřením na ekonomiku podniku s prax je určena pro uchazeče s úplným středním vzděláním ukončeným maturitou. Předpokladem studia je dobrá znalost angličtiny, neboť výuka většiny odborných předmětů probíhá v tomto jazyce. Studium odstraňuje současný negativní jev - nedostatečný prostor pro propojení s praxí. Princip školy je založen na duálním systému, tzn. polovina počtu vyučovacích dní učebního plánu druhého a třetího ročníku je věnována teoretické výuce a polovina dnů praxi.

Škola byla založena v r. 1995 na základě trojstranného česko-dánsko-německého projektu, na kterém spolupracovali zástupci vyššího odborného studia v SilkeborgHandelsskole (Dánsko), Goethe-Institutu v Praze, Německo-české obchodní komory a další. Projekt dostal finanční podporu z programu PHARE a od dánského ministerstva zahraničních věcí.

 

 

toplist